Sen de Kitaplarını Paylaşmak İstemez Misin

Onlar, insanların birbirleriyle kitaplarını paylaştığı, okumayı onlar kadar seven insanlarla tanışıp edebiyatı ve hayatı konuştukları bir site kurmayı hayal ettiler. Ve oldu. Buyurun: BookSerf.

Sen de Kitaplarını Paylaşmak İstemez Misin
Sen de Kitaplarını Paylaşmak İstemez Misin Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1565 kez okundu.

Kitap paylaşımıyla başlayan BookSerf diyor ki:

"Okumak istediğiniz kitap kiminse aslında sizinle o iletişime geçiyor. Eğer kitaplıkları müsait, ve sizin ulaşım zorluğu çekmeyeceğiniz bir noktadaysa orada buluşuyorsunuz. Asmalı Mescit’teki BittiGitti adlı fantastik atölyemizde de buluşabilir, kitabı geri bırakırken uğrayıp kahvemizi içebilirsiniz de.

Hepinizi bekleriz, önceden istediğiniz kitapla ilgili kısa bir mesaj yazmanız yeterli.

Sizden tc kimlik numarası, depozito almaktansa gözlerinize bakmayı tercih ediyoruz.  Gelin, sohbet edelim, kitabınızı verelim, iki hafta sonra görüşmek üzere!

Asmalı Mescit Cd. no 16 d:115/a
Beyoğlu/İstanbul
BittiGitti Neon tabelalı yer
."

 

Peki kitaplarını neden paylaşıyorlar?

 

"Onları o kadar çok seviyoruz ki kütüphanelerimizde toz toplamalarını izlemek bize acı veriyor. Üstelik fiyatlar da çok arttı, öğrenciysen ya da yaratıcı sektörde bağımsız bir çalışansan düzenli kitap almak çok zor. O kadar kitap okumak isteyen insan varken, dünyanın her yerinde bir kere okunduktan sonra kitaplıkta mahkum kalan kitapların olduğunu bilmek çok üzmeye başladı bizi. 

O yüzden, bir gün bir aydınlanma yaşadık. Niye kendi kütüphanelerimizi internete yükleyip onları başka kitapseverlerle paylaşmaya başlamayalım ki? Basit bir fikre benziyordu- elbet birileri daha önce yapmıştı- ama biraz araştırdığımızda bu tür bir oluşumun olmadığını gördük ve hemen işe koyulduk. Hayalimiz insanların birbirleriyle kitaplarını paylaştığı, okumayı onlar kadar seven insanlarla tanışıp edebiyatı ve hayatı konuştuğu bir site kurmak. 

Kitap ödünç almak için illa da paylaşmak zorunda değilsiniz, beğendiğiniz kitabın altına yorum yazıp kitap sahibinin sizinle temasa geçmesini beklemek yeterli. Ondan sonra kitap sahibi ve siz buluşup tanışıyorsunuz, kitabı ödünç alıyorsunuz, okuyorsunuz ve iki hafta sonra iade ediyorsunuz sahibine."


 Erbil Sivaslıoğlu & Kerem Güneş

 

Nedeni ve nasılı için, tüm detaylı bilgiler için ısrarla ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu cümleden ulaşabilirsiniz.

BookSerf Kitap Paylaşımı Kitaplık Nerede BittiGitti Oku
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba