BeyazBulut 9. Seferine Çıkıyor: Bahar Yolcusu Kalmasın

BeyazBulut Çocuk Edebiyat Dergisi'nin 9.sayısı okurlarıyla buluşuyor.

BeyazBulut 9. Seferine Çıkıyor: Bahar Yolcusu Kalmasın
BeyazBulut 9. Seferine Çıkıyor: Bahar Yolcusu Kalmasın Nisan
Bu içerik 1138 kez okundu.

 

Baharın soğuk rüzgârları, yerini ılık ve ferah bir havaya bırakmışken, BeyazBulut dergisi de kalpleri ısıtacak masallar, hikâyeler ve şiirlerle dolu bir sayıyla okuyucularının karşısında. 

Mart-Nisan sayısı, Mustafa Özçelik’in “Uykusunda Bir Çocuk” isimli şiiriyle merhaba diyor edebiyatseverlere.
Dergide Sümeyra Turanalp’in kaleminden “Keloğlan Devlere Karşı”, Fatma Çağdaş Börekçi imzalı “Yalnız
Gemi’nin Masalı”, Rümeysa Şimşek’ten “Hayalperest”, Mustafa Ökkeş Evren’den “Hayal Atölyemdeki Resim” ve Ümit Elif Özkan’dan “Gökkuşağı Yiyen Kuş” isimli masallar yepyeni dünyaların kapılarını aralıyor. 

Derginin sevilen köşeleri bu sayıda da cıvıl cıvıl. Cicika gökyüzünde dolaşadursun, Çıtır Pıtır sayfasında da penceremiz göğe doğru uzanıyor. Yeni başlayan çizgi bölümler Salyangozlar ve Dünyayı Kurtaran Çocuk, kaybolan tokanın peşine düşen Dedektif Halis Muhlis, sevimli bir misafiri konuk eden Morkabak Kitabevi ve derginin sevilen yüzü Merakettin Amca bu ay da dopdolu. Simo’nun Kuş Günlüğü’nde Simo günlüğüne, “Biz kuşlar yüksekten uçarız ama yüksekten atmayız.” notunu düşmüş. Hayvanlık Hâli sayfası en tembel hayvanı misafir ederken, Fatih Turanalp “İtfaiye Beklemek Niye?” sorusuna cevap arıyor “Düşünüyorum da…” sayfasında. 

Derginin 9. sayısında Eda Dikdoğmuş Uzun’un kaleminden “Ekmek ve Ciklet”, Zekiye Çoban imzalı “Gökyüzüyle Arkadaş Olmak” isimli öyküler de bulunuyor. Ayrıca Hişam Muhammed İbrahim Mutavi’nin “Amcamı sevemez miyim?” adlı masalı Muhammet Tasa tarafından dilimize çevrilmiş. Şiirsiz BeyazBulut olur mu? Vural Kaya’nın “Pardon” ve Fatma Nur Yılmaz’ın “Hiç” adlı şiirleri de mevcut. Üstelik dergi Bulut Postası’nda minik okurlarından gelen şiirlere de yer vermiş. 

Bu sayıda Beyaz Mikrofon’un konuğu çocuk edebiyatının usta kalemlerinden Melek Çe. Vural Kaya’ya konuşan Melek Çe, “Güneş kalbimde doğup batardı.” diyor. 

BeyazBulut dergisi, bu sayısında da usta çizerlerin rengârenk çizimleriyle her yaştan çocuk okurlarını sayfalarına çağırıyor. 

BeyazBulut Çocuk Edebiyat BeyazBulut Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba