İstanbul Film Festivali’ne Çocuk Mönüsü

34. İstanbul Film Festivali’nde Birbirinden Güzel Aile Filmleri Çocuk Mönüsünde.

İstanbul Film Festivali’ne Çocuk Mönüsü
İstanbul Film Festivali’ne Çocuk Mönüsü Nisan
Bu içerik 1345 kez okundu.

Bu yıl 34. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Film Festivali, 4-19 Nisan tarihleri arasında tüm katılımcılara, dünya sinemasının yeni örneklerinden ödüllü filmlere, Türkiye sinemasının en yenilerinden klasiklerine, yeni keşiflerden başyapıtlara uzanan geniş bir yelpaze sunuyor.

Festival Programına uluslararası çocuk filmi festivallerinde beğeni toplayan ve aile boyu izlenebilecek filmlerin en iyi, en yeni, en sürükleyici, en öğretici  filmler de Çocuk Mönüsü adı altında eklenmiş.

Alman sinemacıların çocuklar için yaptıkları kısa canlandırma filmlerini bir araya getiren programdaki filmler, 4 Nisan Cumartesi günü 16.00’da İstanbul Modern’de, 8 Nisan Çarşamba 16.00’da Rexx 2’de, 14 Nisan Salı günü 16.00’da Pera Müzesi’nde gösterilecek.

İşte İstanbul Film Festivali'ndeki Çocuk Mönüsü:

ZIRVA | QUATSCH UND DIE NASENBÄRBANDE

Saçmaköy sıradan bir köydür. O kadar sıradandır ki bütün firmalar yeni çıkan her ürünlerini bu köyün sakinleri üzerinde dener. Fakat sıradanlığı ve ortalamayı tutturabilmek için köydeki tüm dedeleri ve nineleri huzurevine kapatmışlardır! Artık kobay olmak istemeyen Saçmaköy çocukları, uyku ilaçlarıyla büyükleri uyutup yeni bir dünya rekoru kırmaya karar verirler. Sonuçta her şey birbirine girer, havuz da milkşeykle dolar!

18.04.2015
13:30
İst. Modern

19.04.2015, 13:30, Rexx 2

WIPLALA

Küçük Johannes’in arkadaşı Wiplala hiç de hayali bir arkadaş değil: Artık on santimlik bir büyücü ne kadar gerçek olabilirse, Wiplala da o kadar gerçek. Wiplala ile Blom ailesinin arkadaşlığı büyücü onları da kendi boyuna indiriverinceye kadar sürüyor! Artık hepsi birer minyatür insan! Aaa, hem de büyünün bozulması meğer olanaksızmış! İşte, her şeyin kocaman olduğu bir dünyada minicik insanların heyecanlı macerası böyle başlıyor. Çok sevilen Hollandalı çocuk romanı yazarı Annie M.G. Schmidt’in kitabından uyarlanan Wiplala, günün birinde mutfak dolabından çıkıp evdeki 9 yaşındaki çocukla karşılaşan ufacık bir adamı anlatan komik bir film.

11.04.2015, 13:30, İst. Modern
12.04.2015, 13:30, Rexx 2

RİMOLAR VE ZİMOLAR KASABADA BARIŞ |RIMO AND ZIMO PEACE IN TOWN

Rimo ve Zimo, aralarında ufak bir çöl bulunan ve birbirlerinden çok da uzak olmayan iki şirin kasabadır. Her iki kasabanın sakinleri, karşılıklı nefret ve korku duygularıyla uzun süredir birbirlerinden uzak durmaktadır. Bir gün Rimolu iki sevimli yaramaz Bızdık ve Minnik, macera yaşamak üzere çöle gitmeye karar verirler. Bu sırada, Zimo Ailesi de küçük kızları ve henüz yumurta halindeki Zimo yavrularıyla çölde piknik yapmaktadır. Ailenin piknik eğlencesi yarıda kesilir ve kargaşa sırasında yumurtayı kaybederler. Bu olay, iki kasabanın tarihini değiştirecek bir maceraya yol açar.

12.04.2015, 11:00 ve 13:30, İst. Modern

Yeni Alman Canlandırma Sineması

İkinci program ise 3-9 yaş arasındaki çocuklara hitap eden kısa canlandırma filmlerden oluşuyor. Bu filmleri izlerken yetenek, fikir ve teknik becerinin sanatsal ve oyuncaklı filmlere nasıl dönüştüğüne tanık olacak; farklı tarz ve malzemelerin keyfine varıp maceralar ve sürprizlerle dolu sihirli canlandırma dünyasını keşfedeceksiniz!

İkinci Program- Çocuk canlandırma filmleri

04.04.2015, 16:00, İst. Modern
08.04.2015, 16:00, Rexx 2
14.04.2015, 16:00, Pera Müzesi


Kaynak

34. İstanbul Film Festivali İstanbul Film Festivali Çocuk Mönüsü Çocuk Mönüsü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba