Semrin Şahin: Güvercinler Zamanı

Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisinde de yazıları yayınlanan Semrin Şahin'in, Güvercinler Zamanı adlı kitabı Alarga Yayınevinden çıktı!

Semrin Şahin: Güvercinler Zamanı
Semrin Şahin: Güvercinler Zamanı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3322 kez okundu.

"Alakargakitap yeni öykücülere kapılarını açmaya devam ediyor. Semrin Şahin kendi sesi, içten hikayeleriyle yazınımıza omuz veriyor. Güvercinler Zamanı, durup dinlenmeden öykü düşünen, öykü soluyan bir yazarı müjdeliyor."

https://www.facebook.com/alakargayayinevi
https://www.facebook.com/semrin.sahin
 
Gece Bekçisi adlı öyküsünden bir bölüm:
"Bütün lambaların sırayla yanmaya başladığı akşamın alacasında kuytu bir köşe hevesindeki berduşlar, kesik yol çizgilerinin kenarında nereye gideceğini bilmeden koşturan köpekler, otobüs durağında bekleşen yolcular şehrin belirgin koşturmacasını göz önüne serdiğinden Sabri, adımlarını sıklaştırdı ister istemez. İçten içe gurur duyduğu bekçi olmanın güzelliklerini, olumsuzluklarını tartmaya çalıştı. Herkesin uyandığı saatte uyumanın, onlar işten eve dönerken yorgun argın, kendisi güne yeni başlayıp işe gitme telaşına düşüyordu. Derin sessizlikle karanlığın birleştiği noktada sandalyesinin üzerinde, boynunda düdüğü, dağınık düşünceleri, yoğun tedirginliğiyle her zaman farklı olduğunu duyumsadı. Bu farklılığın içinde yer eden eziklikle hiçbir ilgisi olmadığını eşine dostuna söylese de diğer insanlar gibi olmayı çok isterdi aslında. Sarılık geçirip hastaneye yattığında amonyak kokulu koridorlarda, inleyen onlarca hastanın arasında yine hastalığının kendisini ayrıcalıklı kıldığına garip bir biçimde inandığından dört numaraya vurdurduğu saçları, uzun siyah kirpikleriyle, Sabri, çevresinde hep farkındalık yaratmaya, toplumda karısını ezip üstünlük kazanmaya çalışıyordu." "Gece Bekçisi"sayfa 97
Semrin Şahin Kimdir? 

1981 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdu. Ondokuzmayıs üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden mezun oldu. Türkçe öğretmenidir. Samsun’un Bafra ilçesinde görev yapmakta ve evli, iki çocuk annesidir.
Hayal, Kalem, Koridor, Ihlamur, Heceöykü, Galapera Fanzin, Temrin, Güncel Sanat, F dergisi, Lacivert, Patika, Kundak, Antalya Sanat, Semaver, Hayal Bilgisi ve Acemi dergilerinde öyküleri okuyucuyla buluştu ve buluşmaya devam ediyor.
 
2012 Bafra “Öğretmen Anıları” yarışmasında “İlginin Büyüsü” adlı yazısıyla 1. lik ödülünü aldı.
2013 Güncel Sanat Öykü Yarışması "Mühürlenmiş Bir Şiddet" adlı öyküsüyle Jüri Özel ödülünü aldı.
4.Nihat Akkaraca Öykü yarışmasında “Gece Bekçisi” adlı öyküsü jüri tarafından dikkat çeken ilk on öykü arasına girmiştir.
Alarga Yayınevi Alarga Yayınları Güvercinler Zamanı Semrin Şahin Öykü Kitabı Öykü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yunus(sofi)     2013-12-26 Bazen susmak mana eksikliğinden değil mananın derinliğindendir bu eserlerin üstüne konuşmak lüzumsuz
Kızgın Yürek     2013-12-25 Duyguların söz ile anlatımı ancak bu kadar güzel olur..."Olmazların bende kalarak" ifadesi harika! Yüreğine ve kalemine sağlık...Başarılar
fatmanur     2013-12-24 içindeki buhranların seremonisini ifade edişin hariika.Sessizliğin şiirle ifadedesinin en güzel şekli bu olsa gerek.arkadas yazılarının devamını ve içinde daha nice şiirlerin kırılması dilekleriyle..:)
fatmanur     2013-12-24 İcindeki buhranların seremonisini ifade edişin harika! Sessizliğin şiirle en güzel ifadesi bu olsa gerek.basarlar ve yazlarnn devamını dilerim geleceginen iyi genc yazari:)
fatmanur     2013-12-24 içindeki buhranların seremonisini ifade edişin harika!sessizliğin şiirle ifadesinin en güzel hali bu olsa gerek.basarılar dilerim .. arkadaş kimseyi kırmamak için yazdığın yazılarda kendinide üzmemen ve nice yazılarını okumak dilekleriyle:)
İbrahim     2013-12-23 Şiirin çok güzel Ahmet,İnşallah devamlı böyle şiirler ve yazılar içinden kırılmaya devam eder,Allah yolunu açık etsin :)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba