Kedilere Kitap Okuyan Çocukların Özgüveni Daha Yüksek Oluyor

NTVMSNBC tarafından yayınlanan habere göre, Birdsboro'da bulunan bir hayvan barınağında çocuklar kedilere kitap okuyarak okuma alışkanlıklarını geliştiriyor ve onlarla etkileşime giriyor.

Kedilere Kitap Okuyan Çocukların Özgüveni Daha Yüksek Oluyor
Kedilere Kitap Okuyan Çocukların Özgüveni Daha Yüksek Oluyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2251 kez okundu.

Berks County Hayvan Kurtarma Derneği bu programı 6 aydır uyguluyor. Uygulamanın başlamasına vesile olan da Kristi Rodriguez isimli çalışanın bir gün oğlunu barınağa getirerek kedilere kitap okuması olmuş. An itibariyle ise 3 düzine öğrenci bu programa katılıp barınakta kedilere kitap okuyor.

Tufts Üniversitesi araştırmacılarına göre çocukların kedilere kitap okuması onlara güven veren bir etkiye sahip. Kedilerin çocukları yargılamadan onların yanında olması çocukların özgüveninin gelişmesine ve okumaya teşvik edilmesine yol açıyor.

Çocuklar da kedilere kitap okumaya o kadar alışmış ki bazıları kedileri sahiplenerek evlerini onlara açmış. Çocukların kedilere kitap okurken oluşan manzaraları da Reuters fotoğrafçısı Mark Makela fotoğraflayarak gözler önüne serdi. Makela fotoğrafları servis ettikten sonra ABD'nin en çok izlenen kanallarından bazıları (ABC, CBS News ve NBC) fotoğrafları kullanınca ABD'deki diğer hayvan barınaklarından bazıları da kendi çatıları altında bu uygulamaya başladı. Kaynak

Kitap Okuyan Çocuklar Kitap Okuyan Çocuk Child Reading Book Kedilere Kitap Okuyan Çocuklar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba