İthaki Yayınları 1000. Kitabını Yayınladı!

Türkiye'nin en büyük yayınevlerinden İthaki, 1000. kitabını yayınladı.

İthaki Yayınları 1000. Kitabını Yayınladı!
İthaki Yayınları 1000. Kitabını Yayınladı! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3173 kez okundu.

İthaki Yayınları Kitap

Doctor Who'nun 50. yılına özel, o ana kadar tanıdığımız 11 Doktor'un daha önce ekranlarda görmediğiniz kahramanlık, zekâ ve mizah dolu yepyeni maceralarından oluşan ve İthaki Yayınlarının 1000. kitabı olan 11 Doktor 11 Öykü, Doctor Who efsanesini olabilecek en kusursuz biçimde yaşatmayı sürdürüyor.

İTHAKİ YAYINLARI HAKKINDA:

İthaki Yayınları yayın hayatına fantastik edebiyat ve bilimkurgu eserleri yayımlayarak başladı. Bu iki türe ait yayımladığı kült eserler alana hem hak ettiği saygın yeri kazandırdı hem de bugün hemen hemen her yayınevinin bu alanda eserler yayınlanmasının önünü açtı.

 

2002 yılıyla birlikte farklı alanlarda yayın yapmaya başladı.  Boris Vian, Rilke, George Orwell, Aldous Huxley, Albert Camus, Louis Althusser, Jean Paul Sartre, Franz Kafka, Nietzsche gibi büyük yazarların yanı sıra, Edgar Allen Poe’nun  bütün öykü ve şiirlerini de yayımlamıştır. 2002 yılında başlanan ve tam metin olarak yayımlanan Jules Verne kitaplarının sayısı 46 olmuştur. 2007 yılında kaybettiğimiz, Kürt edebiyatının önemli ismi Mehmed Uzun’un Kürtçe ve Türkçe tüm eserleri de İthaki tarafından yayımlanmıştır.

İthaki Yayınları tarafından hayata geçirilen bir diğer önemli proje ise Kemal Tahir’in eserlerini yayımlamak olmuştur. Yayımlanan kitaplar arasında Tahir’in en bilindik eserlerinin yanı sıra, bugüne kadar günışığına çıkmamış yapıtları ve müstear isimle yazdığı tefrika romanları da (Mayk Hammer romanları dahil) bulunmaktadır.

Kasım 2012 itibariyle  yayımladığı kitap sayısı 815’i bulan İthaki Yayınları, Bilimkurgu, Fantastik Kurgu, Çağdaş Dünya Edebiyatı, Türkçe Edebiyat, Psikanaliz Gündemi, Jules Verne Kitaplığı, Korku Kitaplığı, Futbol Kültürü, Tarih-Toplum-Kuram, Klasikler, Yazı-Yorum, Biyografi, Çizgi Roman, Polisiye-Gerilim ve Çocuk ve Gençlik Kitapları türündeki en özel ve önemli  eserleri okuyucularıyla buluşturmaya devam edecek.

İthaki İthaki Yayınları Yayınevi Yayınevleri 1000. Kitap Doctor Who 11 Doktor 11 Öykü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba