Gönül Coğrafyamda 23 Nisan

Bu yıl Bosna Hersek'te de düzenlenen 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yapılacak şenlikte katılan tüm çocuklara Ömer Seyfettin kitapları hediye edilecek.

Gönül Coğrafyamda 23 Nisan
Gönül Coğrafyamda 23 Nisan Nisan
Bu içerik 1642 kez okundu.

Yunus Emre Enstitüsü, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu Bosna’da da yaşatıyor. Yunus Emre Enstitüsü’nün organize ettiği “Gönül Coğrafyamda 23 Nisan” projesi kapsamında Bosna Hersek’in çeşitli kentlerinden 5 bin çocuk Zenitsa kentindeki arenada bir araya gelecek.

Okullarında, Türkçe’yi seçmeli yabancı dil olarak öğrenen 5 bin çocuğu katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkçe ve Boşnakça şarkıların seslendirileceği 23 Nisan etkinliğinde, Zenitsa'dan dünyaya barış ve özgürlük mesajı gönderilecek.

Bugün Arena Zenitsa’da saat 13:00’da gerçekleştirilecek olan program, Türkiye’den TRT Avaz ve Bosna Hersek’ten de Hayat TV tarafından canlı yayınlayacak.

Şenliğe katılan tüm çocuklara verilecek hediyelerin arasında, Türk edebiyatının en çok okunan hikaye yazarından Ömer Seyfettin'in kitapları da var.


Bizler de bugün Atatürk'ün bizim çocuklarımızla birlikte tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, çocuklarımıza yaşanılır, temiz, aydınlık ve barış dolu bir dünya bırakabilmeyi temenni ediyoruz. Yaşlarını yaşayabilen çocuklar diliyoruz... Geleceğimizin ışığı çocuklar...

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Çocuk Bayramı Ömer Seyfettin Yunus Emre Enstitüsü Bosna Hersek TRT Avaz Gönül Coğrafyamda 23 Nisan
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba