Idefix'ten Beklenmeyen Sorumsuzluk

Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi yayın yönetmeni Cihat Albayrak'ın, Idefix'ten sipariş vermesinin ardından yaşadıkları haberimizin detayında...

Idefix'ten Beklenmeyen Sorumsuzluk
Idefix'ten Beklenmeyen Sorumsuzluk Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2362 kez okundu.

GÜNCELLEME:
(10.06.2015)
Idefix yetkilileri uzun bir süre sonra tarafımıza telefonla ulaşarak, yapılan hata nedeniyle özür dilediler ve haber konusu kitabı adresimize hediye olarak gönderdiler.
....


Bugüne kadar, güzel uygulamaları nedeniyle, hiçbir karşılık almadan 5 kez internet sitemizde (bkz.) haberleştirdiğimiz online kitap satış sitesi Idefix, maalesef kendisine yakışmayan bir satış sürecini tarafımıza yaşattı. 

1 Mayıs'ta, Edgar Allan Poe'nin bütün hikayelerinin yer aldığı eseri %50 indirimli olarak satışa sundu. Aynı gün, akşam 22:21'de sipariş verdik. Ödeme yaptık. Sipariş numaramızı hem site ekranında, hem de tarafımıza gönderilen e-mail'de yer aldı. Hesabımızdan sipariş ücreti kesildi. Gönderilen mailde, siparişiniz başarıyla gerçekleşti ifadesi yer aldı.

Aradan 4 gün geçmesine rağmen siteden sipariş kontrolü yaptığımızda, siparişin işleme alınmadığı bilgisi ile karşılaştık. 

Müşteri hizmetlerini aradığımızda, ödeme yapılmadığını, bu nedenle siparişini işleme alınmadığını ifade ettiler. Banka hesabımızı kontrol edince, sipariş ücretinin hesabımızdan kesildiğini gördük ve ilettik. Bunun üzerine, konunun inelenip tarafımıza bilgi verileceği söylendi. 

7 Mayıs'a dek herhangi bir gelişme olmayınca tekrar aradık ve müşteri hizmetleri yetkilisi, sistemsel bir hatadan dolayı siparişin gerçekleşmediğini ve sipariş için kesilen ücretin hesabımıza geri yatırılacağı söylendi. 

Birkaç kez durumu açıklamaya çalıştık; siparişi verdiğimizi, elimizde sipariş numarası olduğunu, siparişi verdiğimize dair tarafımıza e-mail gönderildiğini, hesabımızdan sipariş ücretinin kesildiğini, bunun haricinde yaşanan sistemsel sorun(lar)ın kendilerinin hatası olduğu ve kendilerince çözülmesi gerektiğini ifade etmemize rağmen herhangi bir şey yapamayacaklarını ifade ettiler. Satın aldığımız ürün, belirli bir günde indirimli olduğu için siparişimizi tekrar veremeyeceğimizi, böylesine büyük bir firmanın müşteri memnuniyetini esas alarak, kendi hatasını gidermesi gerektiğini söyledik ancak bir sonuç alamadık. 

Ertesinde, bir mail aldık. Müşteri hizmetlerinden bir yetkili, siparişimizin tamamlanmadığını, kesilen ücretin hesabımıza geri yatırılacağını söyledi ve 8 Mayıs'ta ücret hesabımıza geri yattı. 

Idefix'in böylesine apaçık bir sorumsuzluğu nasıl yaptığını anlamak çok güç. Müşteri hizmetleri görevlilerinin sorumsuzluğu olabilir diye Idefix'in Twitter adresine konu ile ilgili bir mesaj göndermemize rağmen, buradan da bir sonuç alamadık. 

Konuyu siz okurlarımızın takdirine bırakıyoruz. 

Idefix

Idefix

Idefix Dekont

Idefix Dekont 2

Idefix
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba