İyi ki Kitaplar Var!

8. sayısından itibaren Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi ücretsiz olacak. Yalnızca kitapçılara bırakılan dergiler 1 liradan satılacak ki bu 1 lira da kitapçının olacak.

İyi ki Kitaplar Var!
İyi ki Kitaplar Var! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1950 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu dergi artık ücretsizdir çünkü; bu ülkede insanlar bir paket sigaraya verdikleri parayı bir edebiyat dergisine veremiyorlar. 

Bu dergi ücretsizdir çünkü; bu ülkede edebiyatçılar bir paket sigaraya verilen değeri kıskanmaktadırlar. 
 
Bu dergi artık ücretsizdir çünkü; aslında buradan isimlerini telaffuz etmeyi çok istediğim bir takım insanlar, yalnızca isim sahibi olmayı istiyorlar, sorumluluk sahibi değil.

Verdikleri sözleri tutmayan, mesajlarımızı yanıtlamayan, sessizliğe bürünen çok fazla kişi var. Hepsinin farkındayız. Hayal Bilgisi, bu insanlarla yollarını ayırmıştır. Yeni sayıda isimlerini göremeyecekleri gibi, bu projenin herhangi bir kısmında da bir daha yer alamayacaklardır. Çünkü, iyi yazıyor olması yetmiyor bir insanın sayfalarımızda yer alması ya da bizimle dost olması için, söyledikleriyle davranışlarının, kişiliğinin bir olması gerekiyor. Samimi olması gerekiyor. Heyecanı kaybetmemesi gerekiyor.

Hayal Bilgisi'ne başladığımızda 12 sayı sonunda derginin kapanmasını tasarlamıştım ben. Çünkü insan nihayetinde çok başarılı da olsa çok başarısız da olsa heyecanını kaybediyor bir süre sonra. Ve heyecan olmadan bir edebiyat dergisinin yürümesine imkan yoktur. Biz heyecanımızı kaybetmedik. Heyecanlarını kaybeden insanların ise yeri yok artık dergide.

Heyecanla yanımızda olan birkaç iyi insan var. Bu nedenle dergimiz çıkmaya devam edecek. Formatımız değişiyor. Çok farklı bir baskı ile çıkacak 8. sayı. Ama güzel işler göreceksiniz. Çünkü biz bu güne dek desteğini istediğimiz insanlara, edebiyat satmak gibi bir niyet içinde değildik. Biz, bu heyecanın sürmesi için çabaladık durduk.

Bundan böyle ücretsiz olarak edinebileceksiniz dergiyi. Her sayının PDF halini de paylaşacağız internet üzerinden. Umarız hayırlı olur. Umarız bu vesile ile insanlar dostluklarını heba etmezler artık. Umarız heyecanımızı paylaşan daha fazla insanla kesişir yollarımız.

Dergi ile ilgili ukalaca laflar edip, başarısız olmamızı, kapanmamızı bekleyen bir takım insanlar var. Onların da farkındayız. Hayal Bilgisi, bizim ya da projeye dahil olan insanların başarı ya da başarısızlıklarının göstergesi değildir. Samimiyetimizin göstergesidir. Bu nedenle bu dergi, bundan böyle sadece Cihat Albayrak'ın cebinden çıkacak paralarla basılacaktır.


Resmin kaynağı: deviantART

Hayal Bilgisi İyi ki Kitaplar Var
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akın AKAR     2014-09-10 Tebrik ederim, çok değerli bir çalışma olmuş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba