Kadınlar Yaşasın Diye

Ceylan Ertem, Kadınlar Yaşasın Diye söyleyecek. 10 Haziran'da Kadıköy'de!

Kadınlar Yaşasın Diye
Kadınlar Yaşasın Diye Nisan
Bu içerik 2212 kez okundu.

Ceylan Ertem, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile dayanışmak için 10 Haziran günü Kadıköy Sahne‘de bir konser verecek. 

Ertem şarkılarını bu sefer Kadınlar Yaşasın Diye söyleyecek.

Ertem'in yanısıra Dilara Sakpınar, Elif Çağlar ve Yasemin Mori de konserde sahne alacak sanatçılardan.


Ceylan Ertem Kimdir?

Ceylan Ertem Sakarya’da doğdu, adapazarı belediye korosunda yer aldı ve gitar dersleri aldı. 1999’da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Akademi İstanbul’ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ ne girdi ve Batı Müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. 2000 yılında Tunçay Korkmaz ile birlikte ‘anima’yı kurdu. Ardından 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı. 2005 Ağustos ayında “animasal” ın kayıtları başladı, 2006 Şubat ayında Animasal Sony-Bmg etiketiyle yayınlandı. Anima ile Türkiye’ nin birçok şehrinde konserler verdi. 2007′ de anima ile Baykuş Müzik stüdyolarında, Handan İpekçi filmi Saklı Yüzler’ in film müziğini üretti/kaydetti. Anima 2007 yılı sonunda dağıldı. Ceylan ertem 2008 yılında 26 hafta süren radyo programına başladı. Türkiye’ nin önemli radyo kanallarından Açık Radyo’ da ŞubidaP programını hazırlayıp, sundu. Bu arada bir çok grupla beraber üretme ve icra etmeye başladı. Bunlardan bazıları; Ways: Şenol Küçükyıldırım’ın önderliğinde kurulmuştur, İstanbul’da birçok alternatif festival ve mekanda sahne almıştır. Ceylan Ertem’ in doğaçlama üzerine en çok ufkunu açan grup olmuştur. Octophone: 2008 Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber Berlin’ de temelleri atılan caz tabanlı projesidir. Aynı yıl kayıt sürecine katılmış ve Berlin’ deki çeşitli klüplerde konserler vermişlerdir. Kpar Kpoh Knah: Bir Afrika ninnisi ile başlayan performansları genellikle yaşlı bir aşığın laf edişi ile son bulmuştur. Grup adını aynı ninniden almıştır. Grup; free –avangart caz, özgür doğaçlama, rock ve alternatif müziklerinin icra edildiği, türkiye’ nin önemli 2 mekanı dogzstar ve peyote de performanslarını sergilemiştir. Grubun ürettiği besteler Ceylan Ertem’ in solo albümü için kaydedilmiştir. 2010 yılında Ceylan Ertem’in ilk solo albümü “Soluk” kaydedildi ve yayınandı. Ceylan ertem’ in solo albümünde 40’ ı aşkın müziyen çaldı.Her ceylan ertem bestesi bu müzisyenlerin kulaklarından ve ruhlarından geçerek yepyeni biçimlere girdiler ve kocaman bir orkestra oluştu. İlk klip Gökçen Dilek Acay tarfından “insandık” ‘ a çekildi. İkinci video yetenekli yönetmen Dağhan İş tarafından “Gidip Dinlenmeliyim’ e çekildi. Ardından İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali İF’ e de seçilen, yine Dağhan İş tarafından çekilen senaryosu Ceylan Ertem’ e ait Çok Yakın adlı klip yayınlandı.
Ocak ayında yine Dağhan İş tarafından, ünlü ve değerli şair Nazım Hikmet’ e, maalesef bir cinayete kurban gitmiş muhteşem gazeteci yazar Hrant Dink’ e ve yine nefret cinayetine kurban gitmiş değerli gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’ya adadığı şarkısı ‘Nazıma’ ya video çekildi ve Hrant Dink’ in ölüm yıldönmünde yayınlandı.
Bu arada son 3 yıldır üzerinde çalıştığı Cadı Avı adlı müzik/araştırma programının ilk demo kayıtlarını vimeo/CADIAVI adlı adreste yayınlamaya başladı.
Ceylan Ertem Türkiye’nin önde gelen , yetenekli müzisyenlerinden oluşan ekibi ile konserlerine devam ediyor.

Ceylan Ertem Kadınlar Yaşasın Diye Dilara Sakpınar Elif Çağlar Yasemin Mori Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Konser
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba