Tiyatrogrotto'dan İlk Oyun: Cadılar

Yeni bir tiyatro, yeni bir oyun! Mayıs 2015’te kurulan Tiyatrogrotto, 16 Haziran'da ilk oyunuyla seyirci karşısına çıkıyor.

Tiyatrogrotto'dan İlk Oyun: Cadılar
Tiyatrogrotto'dan İlk Oyun: Cadılar Nisan
Bu içerik 1942 kez okundu.

Mayıs ayında açılan Tiyatrogrottoilk oyunu Cadılar ile 16 Haziran’da Bisahne’de prömiyerini yapmaya hazırlanıyor.

Oyunun yazarı ve yönetmeni Polat Niloğlu‘nun öncülüğünde kurulan Tiyatrogrotto; Osman Kot, Ece Koroğlu, Duygu Çelebi, Tuna Gürcoşkun, Nihan Aypolat, Reyhan Nur Çalıkoğlu ve Barış Yılmaz’dan oluşuyor.

Yaşadığımız zamana şiirle dokunmak istediklerini ifade eden Grotto ekibi, düşünü gerçek kılmanın ilk adımını atıyor. Uyku öncesi tatlı masalların kirlendiğini ve rüyaların kabusa döndüğünü dillendiren Tiyatrogrotto tiyatro seyircisine bir rüya estetiği izlemeyi öneriyor..

"Cadılar bir ağıt!
Zamanımıza bir ağıt!
Bir gece yarısı. şölenin ateşini söndüren ruhlar sokuldu aramıza. Cinler evlerimizin ateşini üfleyerek söndürdüler. Kulağımıza öyle şeyler fısıldadılar ki, taş kesildi her şey.

Bir gece yarısı. şölenin ateşini söndüren ruhlar sokuldu aramıza. Cinler evlerimizin ateşini üfleyerek söndürdüler. Kulağımıza öyle şeyler fısıldadılar ki, taş kesildi her şey."

 

Oyun Günleri

16 Haziran 2015, 20.30 (Bisahne, Beyoğlu)
17 Haziran 2015, 20.30 (Bisahne, Beyoğlu)
18 Haziran 2015, 20.30 (Bisahne, Beyoğlu) 

Cadılar Tiyatro Duygu Çelebi Ece Koroğlu Nihan Aypolat Osman Kot Polat Niloğlu Reyhan Nur Çalıkoğlu Tiyatrogrotto Tuna Gürcoşkun
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba