Sessizlik Ve Huzur İçerisinde Yazsınlar Diye

Türkiye'nin ilk sakin şehri ünvanına sahip olan Seferihisar'da, yazar ve şairlerimizin daha üretken olabilmeleri adına Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı.

Sessizlik Ve Huzur İçerisinde Yazsınlar Diye
Sessizlik Ve Huzur İçerisinde Yazsınlar Diye Nisan
Bu içerik 1763 kez okundu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Seferihisar Belediyesi işbirliği ile Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, İzmir Seferihisar'da yazar adaylarına kapılarını açtı. Seferihisar Belediyesi, uygulama merkezi için Sığacık Bölgesinde deniz kenarında 4 dönümlük arazi tahsis etti. Merkez, 1 Haziran Pazartesi günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Türkiye'nin ilk sakin şehri ünvanına sahip olan Seferihisar, yazarların ve yazar adaylarının  buluşma adresi haline gelecek.

OMÜ Yaratıcı Yazarlık Merkezi, Yaratıcı Yazarlık ve felsefi düşünce konularında ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar, sempozyumlar düzenlemenin yanı sıra televizyon programları, film festivalleri ve yaratıcı yazarlığın girişimciliğini desteklemek merkezin hedefleri arasında bulunuyor. Yazarlık okulu, Avrupa Yaratıcı Yazarlık Programları Derneği (EACWP) ile İngiltere'deki bazı üniversitelerle ortak projeler üreterek Türkiye'nin hayal endüstrisindeki yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne ait olan merkez ,toplumla sosyal sorumluluk düzleminde buluşmak ve yazarlığı iyileştirici bir etkinliğe de dönüştürmek istemektedir.  Yaratıcı yazarlığın nitelikli adreslerinden biri olan İngiltere'ye gitmek yerine İngiltere'de bu alanda ün yapmış isimleri Türkiye'ye davet ederek profesyonel yazar olmak isteyen adaylara uluslararası düzeyde bir eğitim imkanı yaratma anlamında Ağustos 2015'te ilk hızlandırılmış kursu düzenlenecektir. Fiona Sampson ve Peter Salmon eşliğinde  'Writers' Workshop:  Special focusses Fiction and Poetry', adını taşıyan  beş günlük bu kursa sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır.

Uygulama Merkezi dünyadaki  sayılı şehre verilen sakin şehir unvanına sahip Seferhisar'a sessizlik ve huzur içinde yazmak isteyen yazarları merkezindeki suit dört adet  odasında ağırlamak imkanına da sahip bulunmaktadır. Dünya ve Türkiye'de aktif bir yazarlık merkezi olmak için üniversiteler arası ortak projelere de sıcak bakan yazarlık okulu, uluslararası öğrenci değişimi, konuyla ilgili yüksek lisans ve doktora programlarını açma girişimlerini kısa zamanda sonuçlandıracaktır.  

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Seferihisar Belediyesi Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Seferihisar Yaratıcı Yazarlık
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba