Sarah Jio'nun Yeni Kitabı Yeniden Arkadya'dan

Çıkan son kitabı Agapi ile Pena Yayınları'na geçen Sarah Jio'nun, Haziran ortasında Türk okurlarıyla buluşacak olan en son kitabı 'Elveda Haziran' yeniden Arkadya Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Sarah Jio'nun Yeni Kitabı Yeniden Arkadya'dan
Sarah Jio'nun Yeni Kitabı Yeniden Arkadya'dan Nisan
Bu içerik 8776 kez okundu.

Daha küçük yaşta yazarlığa merak saran ve yazarlık serüvenine kısa hikayeler yazarak başlayan Sarah Jio, bugün kitapları dünyanın pek çok ülkesinde çok satanlar listesine giren başarılı bir yazar.
Ülkemizde de oldukça büyük bir okur kitlesine sahip olan Sarah Jio'nun, Haziran'da raflarda yerini alacak olan 'Elveda Haziran'dan önce çıkan kitabı 'Agapi', Pena Yayınları etiketini taşıyordu.

Türkiye'de ön siparişleri 15 Haziran'da başlayacak olan yazarın son kitabı ise, daha önce dilimize çevrilen diğer kitapları gibi yeniden Arkadya Yayınları tarafından çıkacak. 

Sosyal medyada bu habere gelen okur yorumları Arkadya Yayınları'nın Sarah Jio'yla özdeşleştirildiğini gösteriyor.

Türkçe'ye çevirisi Duygu Parsadan tarafından yapılan ve orjinal adıyla 'Goodnight June' olan 'Elveda Haziran' bize ark sayfasından şöyle sesleniyor.

 

"Bir varmış, bir yokmuş,hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış... 

Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış... İyi geceler aydede, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.

June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.

 

Elveda Haziran, bugününüze sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkansız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio romanı. "

''Hem muhteşem hem de ruhu canlandırıyor.''  Historical Novel Society 

''Elveda Haziran... Aile bağlarına ve bağışlamaya dair son derece ilgi çekici bir hikaye.'' Booklist

''Kitabı okuyup rafa kaldırdığınızda bile etkisinden kurtulamayacaksınız.'' Romantic Times
Sarah Jio Elveda Haziran Mart Menekşeleri Goodnight June Arkadya Yayınları Pena Yayınları Sarah Jio Okurları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba