Adam Yollu Yeşil Yollu
Beyza Hilal Nur Dindar

Adam Yollu Yeşil Yollu

Bu içerik 881 kez okundu.
Adam yollu hocam hem de yeşil yollu sen nerelisin?
 
Bunların tabiatla, doğayla bir kavgası var. Dere buluyorlar Hes yapıyorlar, toprak buluyorlar Toki dikiyorlar, yeşil yayla buluyorlar abi burdan yol geçsin diyorlar. Termik santraldi, kentsel dönüşümdü, külliyeydi, gökdelendi. Hepsini öğrendik de insan olmayı öğretemedik size.
 
Karadenizin asi kadını ''Ben halkım! Devlet kimdir?'' diyor. Merak ettiğim devlet bu soruyu yanıtlayacak mı? Bu sorunun cevabı şu aslında ben devletim ama yeşil yaylanızı gasp etmeye geldim halkım, bi kenara çekilirsen bi şey denicez! Hakkını savunan halka emir kulu piyonlarının müdahalesi nedir peki? Ya tebrik ediyorum bu emir kullarını... Kimin güvenliğini sağlamak için varlar? Halkın güvenliği için mi yoksa devletin güvenliği için mi?
 
Yeşil renk görmeye dayanamıyorsunuz belli size kağıt yeşil lazım o yüzden gerçekleri dönüştürüyorsunuz dolarlara... Benim bildiğim tek şey zamana yenik düşendir para... Hiçbir ağaç, çiçek, ahşap ev, mahalle dostluğu, ırmak zamana yenik düşmez ne saraylar gördük sonunda biletle girilen müze oluyor...
 
Hem yolsuz hem de yollu olmayı nasıl beceriyorlar bilmiyorum. Bundan sonra kıvırana para takarız en azından para, rant, çıkar diyerek ağacımıza, mahallemize, ırmağımıza el sürmezler... Bir de medeniyet diyorlar muasırız diyorlar Avrupa'yı örnek gösteriyorlar ama Avrupa'da ne Hes ne Yeşil Yol ne Kentsel dönüşüm ne Termik Santral ne de Toki var. Onlar gayet sade doğayı bozmadan, bahçeli ve ''insancıl'' "insana yakışanı'' yapıyorlar. Zira sadece bizim ülkemizde Avrupa Birliği Bakanlığı var ama yine de işe yaramıyor Avrupa'yı örnek alma hususunda.
 
Sevgili Yeşil Yollu'lar siz insan değil bildiğiniz pet şişesiniz. Öldükten sonra bile doğaya zarar verirsiniz. Yollar sizi adam ediyor sanırım yol yapa yapa insanlığınızı, vicdanınızı o yollara gömüverdiniz! Helal olsun size Yeşil Yollular!
 
Bu ülkede ben halkım, siz kimsiniz sorusunu soranlara cevabınızı verin artık! Biz HALKIZ! Peki ya sizler kimsiniz! Halk olmasa orda işiniz nedir? Sizi var eden bu halk değilse siz kimsiniz? Gerçi bu ülkede 81 yaşında bir kadını Hes'e karşıtı eylemde polis copunu kırmakla suçlu ilan edip hakkında hapis istemi cezasıyla dava açan kimdi? Adaletinizin elini öpeceğime bükeyim de beni de yargılayın!
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba