Koton Kitap: Beden Yalan Söylemez
Esra Pak

Koton Kitap: Beden Yalan Söylemez

Bu içerik 1212 kez okundu.


3 hafta da kronik ağrılardan kurtulun ve ışık saçın! Manifestosuyla dikkat çekiyor kitap.

3 bölümden oluşuyor.


Belirli dönemlerde bile olsa çekilen acı için, şunu söylüyor: Ağrın sana ne öğretmeye çalışıyor.


...masaya kapanıp ağladıktan sonra birde içten bir kahkaha atmanın delilik olmadığını fark ettiriyor.


Dokunma ve canlandırma yoluyla nasıl bağ kurabiliriz?


Sıcak suda yanmakla, baktığınızda içten içe acı duyduğunuz bir fotoğrafın acı kalibresinin aynı noktada attığını biliyor musunuz? Beynin aynı tepkiyi vermekle kalmayıp, kimyasal vücut salınımının dahii aynı olduğunu.


Duygu durum bozukluklarınızı nasıl aşıyorsunuz? Yiyerek mi? Sosyal medyaya yansıtarak mı?


İhtiyacınız ise hareket ve egzersiz.


Düzen kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.


Insanların acılarını bıraktıklarına şahit olun. Yol boyunca size eşlik eden yazar, ilginç ve hayatınızı kolaylaştırıcı tüyo ve paylaşımlarda bulunuyor. Kaliteli uykunun üzerine yapılmış araştırmalar bunlardan sadece biri.


Zona hastası Amy acısını dinleyenlerden ve rehberlik alanlardan sadece biriydi.


Yaygın acı profillerine çok şaşırıcaksınız.

Acı muazzam bir öğretmendir. Psikiyatrist  Viktör Frank, insanın anlam arayışı kitabında en acı dolu durumlarda bile ıstıraplarımızın anlamlı olabileceğini ileri sürüyor.


Acı mesajdır öğretmendir.


Reçetesinin en güzel formülü ise sabahları limonlu ılık su içmek:)


Vücudunuzdaki öfkeyi serbest bırakabileceğiniz noktaları öğretiyor size, resimlerle.

Ve benim için en enterasan bilgi: diyet kola hakkında okuduklarınıza inanamayacaksınız.


Son bölüme yaklaştığınızda ise böylesine güzel derlenmiş vücudunuza yardımcı olacak dengeleyici ve temizleyici yiyecek-içecek tariflerini başka yerde bulamayacağınızı göreceksiniz, reçeteler ile enerjinizi dengeleyeceksiniz.TANITIM BÜLTENİNDEN

Herkesin yaşadığı bel ağrıları, baş ağrıları, tutulmuş omuzlar, ağrılı ayaklar gibi can sıkıcı günlük ağrıları vardır. Ağrıya ilk tepkimiz onu geçirmek için kısa süreli tedbirler almaktır ancak bu yaklaşım ağrının altında yatan sebebi ortadan kaldırmaz. Beden Yalan Söylemez'de Vicky Vlachonis bize acımızın kaynağını nasıl tespit edeceğimizi, çıkış noktasını nasıl anlayacağımızı ve sonra uygulaması kolay diyet, egzersiz ve duygusal esenlik yöntemlerinden oluşan bütünsel bir yaklaşımla ondan nasıl kurtulacağımızı gösteriyor.

Vlachonis'in başarılı acıdan kurtulma programı, ünlülerden CEO'lara, çok çalıştırılan balerinlerden çalışan annelere çok çeşitli hastalarla yıllarca yapılan çalışmalardan sonra geliştirildi. Pozitif Geri Bildirim Programı okurlara üç aşamada rehberlik ediyor: Yansıtma, Bırakma ve Işık Saçma. Beden Yalan Söylemez, tariflerle detaylı bir yemek planı, ağrı bölgelerini ve iyileştiren dokunma noktalarını belirlemek için vücut haritaları ve yorgunluk, sindirim problemleri ve depresyon gibi belli başlı sorunlar için

önerilen adım adım uygulanacak çareler içeriyor. Bu çığır açıcı yaklaşım acıyı, çabucak daha iyi görünmeniz ve hissetmeniz, fiziksel ve duygusal acıdan tamamen kurtulmanız için bir araç olarak kullanıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

 


DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba