Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatı
Esra Pak

Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatı

Bu içerik 844 kez okundu.

 

Billy Fıngers trafik kazası geçirerek hayatını kaybediyor, hayatını kaybedene kadar hayatı düzenli yaşamamış bir adam fakat kendi düzensizliğinde başka yaşamlara zararı da dokunmamış bir karakter. Bir dönem bağımlılıkla savaşmış. Hayatında bazı noktaları yaşarken maddi değeri olmasa da başka hayatlara daha sonra hediye edeceği güçlü manevi kazanımları olmuş. (Bağımlılıkla savaşırken kazandığı ödül bozuklukları gibi.)

 

Kız kardeşi kendi hikayesini ve Billy'nin hikayesini bize kırmızı kapaklı bir defter aracılığıyla anlatıyor. Olayları Billy size tek tek kanıtlayarak gidiyor. Ölümden sonra yaşam her insan için düşünülmüş bir konudur kimi için korkunç son, kimi için mutlu son. Billy Fingers bize mutlu son'unu anlatırken diğer insanlara dokunuşunu da anlatıyor. Sadece evrende süzülen ruh kümesinden ya da salt enerjiden ibaret olmadığımızı anlatıyor. Olay Mistik havasının yanı sıra dünya üzerindeki var oluşu da sorgulamış oluyor.


Ben bu kitabı okumadan önce TNT drama dizisi Proof'u izliyordum. Oğlu ölen bir profesör gizli bir proje olan reenkarnasyon araştırmalarına katılmasıyla bir üst boyutun hikayesi anlatılmaya başlıyordu.

Bu tarz araştırmalara da meraklı olduğum için Annıe Kagan'ın kitabı benim için bir hediye niteliğinde hayatıma girdi. Koton yayıncılığa teşekkür ederim.

 

Annie Kagan Kimdir?

 

Annie Kagan on dört yaşında beste yapmaya başladı. On beşinde Columbia Records’tan bir yapımcıyla anlaşma imzaladı. On altısında New York Şehri’ndeki kafelerde ve kulüplerde şarkı söylüyordu. Bestecilik ve solistlikle geçen on yılın sonunda, Annie üniversiteye döndü ve üstün akademik başarıyla kayropraktik uzman oldu ve Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’nda başarıyla yürüttüğü özel bir muayenehane açtı. Doğu’nun ruhani geleneklerine ilgi duyan Annie, yoga öğrendi ve yoğun bir meditasyon uygulaması sürdürdü. İç sesine kulak veren Annie, doktorluk kariyerini bırakıp Long Island’ın Doğu ucundaki koyda, küçük bir evde huzuru aramak üzere hareketli kent hayatını terk etti. Annie tekrar beste yapmaya başlayarak Grammy ve Emmy ödülü sahibi yapımcı Brian Keane’le birlikte çalıştı. Brian’ın Annie’nin şarkı sözlerine gösterdiği büyük ilgi sayesinde bir yazar atölyesine katılmaya karar verdi. Annie ilk romanını yazdığı sırada ağabeyi Billy beklenmedik bir şekilde öldü ve öbür dünyadan onunla konuşmaya başladı. Annie şarkı sözü yazarı, solist ve şifacı olarak yeteneklerini Billy’nin ahretten kurduğu iletişimi kullanarak başka insanların hayatlarına dokunabilmek için kullanmaktan heyecan duyuyor. Annie Kagan Long Island’da yaşıyor. Onu www.anniekagan.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

 

Tanıtım Bülteninden

 

Koton Kitap'tan ölüm ve öteki dünya kavramlarına ilişkin önyargılarımızı yerle bir edecek gerçek bir hikâye: Annie Kagan'dan Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatı

Annie Kagan'ın yazdığı Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatında., öldükten sonra öteki dünyadan kız kardeşiyle düzenli olarak bağlantı kuran Billy Fingers, verdiği mesajlarla hayatı dolu dolu yaşamanın, nefes aldığımız her saniyenin değerini bilmenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Koton Kitap bu kez ruhunuza dokunacak bir kitap ile karşınızda... Yunan filozofların inanılmaz dünyasından bugüne uzanan bir ahretle iletişim kurma efsanesini yaşayan Annie Kagan'm yazdığı Billy Fingers'ın Ölümden Sonraki Hayatı, kitabı elinize aldığınız anda sizi içine çekecek.

Sıradan bir insan, Dr. Kagan'm ölen ağabeyiyle yaşadığı öte dünyaya ait maceraların hikâyesine inanmakta büyük ihtimalle zorlanacaktır. Oysa Batı düşüncesinin temelini atan Yunan filozoflar, Kagan'm tarif ettiği bu kayda değer fenomeni gayet iyi biliyorlardı. Aslına bakılırsa Yunan filozoflar bu hayat ile öteki hayat arasında bir şekilde askıda kalan insanlara bir ad bile koymuşlardı. Yunan filozoflar bu kişilere, "iki dünya arasında yürüyenler" diyorlardı.

İki dünya arasında yürüyenlerin önemli toplumsal işlevleri vardı. Erken dönem Yunan filozofu Herakleitos'un ifade ettiği üzere bu kişiler, "yaşayanları ve ölenleri gözetiyorlardı". Yaklaşık İÖ 600'de, bu suretlerin ilklerinden biri olan, Aithalides, fiziksel dünya ile ölümden sonraki dünya arasında gidip gelebilmesiyle ün salmıştı. Kadim Yunanistan'da, iki dünya arasında yürüyenler modem Batı toplumunda ölümle burun buruna gelmiş kişilere benzer bir işlev görmekteydi. Bu kişiler yaşayanlar âlemi ile ölüler âlemi arasında ulak ya da arabulucuydu. Bu kitap aracılığıyla Annie Kağan yeteneklerini ağabeyi Billy'nin ahretten kurduğu iletişimi kullanarak başka insanların hayatlarına dokunabilmek için kullanmaktan heyecan duyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba