Sakın Yere Bir Şey Dökme
Esra Pak

Sakın Yere Bir Şey Dökme

Bu içerik 817 kez okundu.

Kahramanımız Tramvay Tarifeleri Üzerine Varyasyonlar bestesiyle tanınan besteci ve eski yurt arkadaşı Oskar'ın kendi dünyası üzerine yaptığı bir kurgunun içine Londra'dan Doğu Avrupa'ya kısa zamanlı yaşamaya ve çalışmaya gelir. Yazardır, bülten yazmaktadır. Oskar'ın evine ve kedilerine bir süre sahip çıkacaktır. Zor durumdadır Oskar'da ona güvenmektedir.

Oskar her zaman olduğu gibi düzenin, temizliğin ve kusursuzluğun mükemmelliğin insanıdır ve evindeki bu düzene ilk başta sinir olmakla birlikte hayran kalmıştır. Oskar evde olmasa da tuhaf notları her yerde karşısına çıkmaktadır. Oscar'ın ev için belli başlı şartları vardır. Döşemeler! Eğer döşemelere bir şey dökülürse Oscar'ı hemen aramalıdır. Fakat kahramanımız bazı sakarlıklar yapar, kedilere de Oscar'ın baktığı gibi bakmaz ve bir takım felaketler yaşar. Döşemeler kirlendiğiyle kalmaz, kanlı sahnelere de tanık olurlar. Kitabın sonunda ise sizi çok şaşırtacak bir kurgu sonuyla karşılacaksınız.

 

Will Wiles Kimdir?

 

Will Wiles, 1978 yılında Hindistan'da doğmuştur. Mimarlık ve tasarım gazetecisidir. Aynı zamanda İngiliz tasarım dergisi Icon'un editör yardımcısıdır. Cabinet, New Statesman gibi yayınlarda da yazıları yer almıştır. "Sakın yere bir şey dökme" (orjinal adıyla "Care of Wooden Floors"), yazarın ilk romanıdır.

 

Tanıtım Bülteninden

 

İngiliz tasarım dergisi Icon'un eski yardımcı editörü olan Will Wiles'ın, mükemmel ev hayatı arzumuzu hem yüceltip hem de eleştirdiği ilk romanı 'Sakın Yere Bir Şey Dökme', Haziran ayında Koton Kitap etiketiyle kitap raflarında yerini aldı. Roman anlatıcının bir reklam metni yazarı olarak çalıştığı Londra'dan ismi belirtilmemiş bir Doğu Avrupa şehrine gelişiyle başlıyor. Yine ismi belirtilmemiş kahramanımız, Filarmoni'de zengin ve ünlü bir besteci olan eski üniversite arkadaşı Oskar'ın titizlikle döşenmiş evine bakmayı kabul ediyor. Dairenin her yerinden çıkan notlar, ev sahibinin eve ve kedilerine bakarken arkadaşının onu aramak zorunda kalacağını bildiğini belirtiyor. Romanda her sayfayı çevirdiğinizde kendinizi kara mizah ve gerilim oranı gittikçe artan bir hikâyenin içinde bulacaksınız. Dikkatsizliği ve yetersizliği yüzünden küçük problemler büyük problemler haline gelmeye başladıkça kahramanımız giderek aklını yitiriyor. Bu romanla birlikte farkında olmadan, yaşanmışlıkların yeni eşyalardan daha değerli olduğunu anlayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

 

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba