İnsanlığımızı Sorgulayacağımız İki Haber
Cihat Albayrak

İnsanlığımızı Sorgulayacağımız İki Haber

Bu içerik 957 kez okundu.

Haber

Bugün, internet tarayıcımda yeni sekmelerde açtığım onlarca haberi birbiri ardına kapatırken, iki haber beni sarstı. Bunlara mutlaka internet sitemde yer vermeli ve birkaç kişinin de olsa gündemine getirmeliydim. 


İlk haber:

İspanya Malaga’da düzenlenen boğa güreşinde, ölmek üzere olan boğayı rahatlatmak isteyen bir hayvan aktivisti ringe atladı. 38 yaşındaki Virginia Ruiz, arena görevlileri ve seyirciler onu acımasızca yerde sürüklemeden önce, boğaya sarılma şansını buldu. Ruiz, Carole Raphaelle ile olay hakkında yaptığı konuşmada şunları söylüyor: “Neredeyse onun acı içinde ağladığını duyabiliyordum. Yerde uzanmış can çekişiyordu, ona ulaşmak için atladım. Gözlerimin içine baktı ve benim enerjimi hissetti. Bu dünyayı terk etmeden önce ona sevgiyi tattırmak istedim.”

Haberin videosunu izlemek için tıklayın.


İkinci haber:


Adana'da 15 yaşındaki Suriyeli genç, kırmızı ışıkta dilenmeyi reddeden 10 yaşındaki kardeşini iple ağaca bağlayıp dövdü. Durumu fark eden vatandaşlar küçük çocuğu ağabeyinin elinden kurtarıp polise teslim etti. Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde görevli özel güvenlik görevlileri, Fuzuli Caddesi üzerindeki trafik ışıklarında dilenen ve isimleri öğrenilemeyen iki Suriyeli kardeşten küçük olanı bileğinden iple ağaca bağlı halde olduğunu, ağabeyinin dövdüğünü gördü. Özel güvenlik görevlileri ile evlendirme dairesinde görevli memurlar çocuklara müdahale etti. Küçük olanı bağlı olduğu ağaçtan kurtaran görevliler, polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekibi, yaptığı ilk görüşmede, ağabeyi kavşakta dilenmeyen kardeşini cezalandırmak için ağaca bağlayıp dövdüğü öğrenildi. Ancak şakalaştıklarını söyleyen kardeşler birbirlerinden şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın.

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba