Saatler Neden Geri Alınmamalı
Cihat Albayrak

Saatler Neden Geri Alınmamalı

Bu içerik 998 kez okundu.

Bir süredir saatlerin geri alınıp alınmayacağı üzerine haberler var.

Ülkemizin batı bölgelerinde yer alanlar, sabah henüz hava aydınlanmadan işe/okula gitmek zorunda kaldıklarını ifade ederek bu uygulamadan vazgeçilmesini istiyor. Saatlerin artık geri alınmamasının, mağduriyet doğurduğunu ifade ediyorlar. 

Oysa benzer mağduriyet ülkemizin doğu bölgelerinde yıllardır yaşanmaktaydı. Görev yaptığım Van'ın Erciş ilçesinde yıllardır öğrencilerimizle hava karardıktan sonra da derse devam ediyorduk ve özellikle taşımalı eğitim görev öğrencilerimiz hava karardıktan sonra köylerine döndükleri için ciddi sorunlar yaşıyorlardı. Yıllarca bu yüzden çok kişinin canı yandı, ciddi güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldık. 

Mevcut uygulamada, öğrencilerimiz hava aydınlandıktan sonra derslerine başlıyor, hava kararmadan ise büyük oranda okullar boşalmış oluyor. Yani yıllarca çekilen eziyet, bu uygulama ile son bulmuş oldu. 

İstanbul'da yaşayanlar başta olmak üzere, bu uygulama nedeniyle "mağdur" olduğunu ifade eden vatandaşlarımız, duruma bir de bu açıdan bakmalılar mutlaka.

Ya da iki ayrı saat diliminin aynı anda yürürlükte olması gibi farklı bir uygulama getirilsin.

Nihayetinde, ülkenin doğusunda hayatını sürdüren milyonlarca vatandaşın yıllardır süregelen bir mağduriyeti de söz konusu...

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba