Kadıköy Kitap Günleri Haydarpaşa Garı'nda Başladı 4 (Koton Kitap) (Jeremy Seal)
Esra Pak

Kadıköy Kitap Günleri Haydarpaşa Garı'nda Başladı 4 (Koton Kitap) (Jeremy Seal)

Bu içerik 881 kez okundu.

3-11 Haziran arası tarihi Haydarpaşa Garı’nın nostaljik atmosferinde 200'e yakın yayınevinin stand kurduğu kitap günlerinde kısa bir gezintiye çıktım.


 

Ve koton kitap.

Koton kitabın standı yine dolu dolu idi. Koton Kitap Genel Yayın Yönetmeni Işıl Ölmez'i ziyaret ettim ve Fes kitabını çok merak ediyordum onu edindim.


 

Koton kitabın internet sitesi kampanyaları çok uygun fakat fuarda da kampanyaları çok iyi. Ziyaret etmeden geçip gitmeyin.


 

FES Jeremy Seal

Kitapta anlatılan “Türkiye Gezileri”ni 1990’ların başında gerçekleştirmiş olan Jeremy Seal, kitabına çıkış noktası olarak aldığı fesin tarihini araştırırken bir yandan “ikinci vatanım” diyerek hayranlık ve sevgisini defalarca belirttiği Türkiye’nin doğal, kültürel güzelliklerine ve tarihine değiniyor. Fes, bir gezi kitabı olmanın ötesinde, Birinci Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na Viyana Kuşatmalarından Mevlana’ya, Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinden Atatürk devrimlerine, Cumhuriyet’in ilanından Uğur Mumcu cinayetine Türk tarihinin, insanının, gelenek ve göreneklerinin son derece rahat okunur, eğlenceli bir bileşimi. Kısacası bir gezi kitabı olmanın ötesinde, tüm ilginç seyahat kitapları gibi yazarın duygusal yolculuğu aslında. Aynı zamanda bir yabancının gözünden yazılmış, Türk kültürünü, coğrafyasını, insanını, tarihini irdeleyen keyifli bir seyahat güncesi. Jeremy Seal bugün İngiltere başta olmak üzere uluslararası edebiyat çevrelerinde Türkiye uzmanı olarak kabul ediliyor ve birçok dergiye yazılarıyla katkıda bulunuyor. Türkiye hakkında düzenlenen konferanslarda sık sık konuşmacı olarak yer alan Seal, yalnızca yabancıların değil İngiltere’deki Türk dernek ve kuruluşlarının da saygı duyduğu bir yazar.  (tanıtım bülteni)


 


 


 

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba