Bir Yazarın Okuruna Duyduğu Saygıyla Tanışmak
Ayşe Ünsal

Bir Yazarın Okuruna Duyduğu Saygıyla Tanışmak

Bu içerik 2206 kez okundu.

 

Batman Kitap Fuarı'nın bitmesine bir gün kalmış. Daha evvel gelişimizde olduğu gibi bizi sıcacık bir havayla karşılayan Batman o gün yağmurlu. Hasan Ali Toptaş imzası iki buçuk gibi başlayacak. Önce stantta imzalayacağı anons ediliyor kitapları, sonrasında oluşan kalabalık fuar yönetimine dışarda bir masa hazırlaması gerektiğine ikna ediyor kolayca. Çünkü zaten ilk günden beri halkın yoğun ilgisiyle dolup taşan fuar alanı saatler süreceği başından belli olan imza kuyruğunu alacak gibi değil.

İmza dışarda başlıyor velhasılı. Kitaplarım dostlarımız Sümeyra ve Ahmet'in hediyesi kitap kesesinde sabırsızlıkla bekliyor. Hasan Ali Toptaş'ı geç taniyanlardanız.. Okuma grubumuzla "Ben Bir Gürgen Dalıyım" kitabını okuyarak tanışıyoruz ilk önce ve devamı hızla geliyor. 
İmza başlayalı çok geçmiyor ki yağmur bastırıyor ve imza yeni boyanmış, insanın 5dk'lığına binaya girip çıktığında dahi tiner ve boya kokusuna bulandığı rektörlük binasının girişine alınıyor. Ara ara sırayı yoklayip standa geri dönüyorum. Akşam karanlığı çökmek üzereyken son kez gidiyorum, aradan 5saat geçmiş, sırada 20 kişiden fazla var. 20 dk'dan fazlaca bir zaman bekledikten sonra kitaplarım yazarına ulaşıyor. Onca saate rağmen her okura ayrı bir güler yüz göstermek başka türlü bir incelik. Lakin ben utandığımdan tüm kitapları çıkartamıyorum.
Minik bir tanışmanın ve teşekkürün ardından ayrılıyorum ama Hasan Ali Toptaş orda kalmaya devam ediyor. Beklediğim süre boyunca soluduğum hava midemde bulantiya başımdaysa ağrıya sebep oluyor. İmzası beş saatten fazla süren Toptaş'ı düşünüyorum. Ara vermeden, daha fazla duramam burda demeden, surat asmadan ve nezaketinden hiçbir şey eksiltmeden saatlerce o boya kokusuna bulanan insana saygım okuduklarimin da üstüne çıkıyor. Yazdıklarının hakkını yüreğinde taşıyan insanlardan biriyle tanışmış olmak göğsümü kabartıyor. 

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba