Salihli'de Yayımlanan İki Yeni Dergi: Artemis ve Sardes
Fuat Uçar

Salihli'de Yayımlanan İki Yeni Dergi: Artemis ve Sardes

Bu içerik 2917 kez okundu.

Manisa'nın Salihli ilçesinde kültür, sanat ve edebiyat alanında çok önemli işler yapılıyor. Sardes Kültür Sanat Merkezi tarafından yayımlanmaya başlanan Artemis ve Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergileri ile Salihli, sanat ve edebiyat alanında bir dönüm noktası yaşıyor diyebilirim. Aslında bu dönüm noktası, Sardes Kültür Sanat Merkezi'nin kurulmasıyla başladı, demek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Sanata ve edebiyata katkı sağlamak amacıyla kurulan Sardes Kültür Sanat Merkezi ilk meyvelerini dergiler ile vermeye başladı. İlk olarak 2017 yılının Kasım ayında Artemis Kültür Sanat Edebiyat Dergisi'nin (Kasım) ilk sayısı yayımlandı ve ardından Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergisi'nin (Aralık) ilk sayısı yayımlandı. Son olarak Artemis Dergisi'nin (Ocak 2018) ikinci sayısı yayımlandı. Her ay biri olmak üzere, iki ayda bir yayımlanan dergiler ile Salihli'de kültür, sanat ve edebiyat alanında çok önemli eserlerin ortaya çıktığını söylemek mümkün.

Artemis Dergisi'nin ilk sayısında, "hayata estetik bir kaygı ile dokunmak için, dünü bugüne, bugünü yarına taşımak için, sanatla temas eden, etmek isteyen herkesin buluşabileceği Artemis Kültür Sanat Edebiyat ilk sayısı ile tüm dostlara merhaba" denilerek, derginin yayımlanma amacı belirtiliyor. Ayrıca, derginin sanata ilgi duyan herkese açık olduğu da açıkça ifade ediliyor. Şimdilik e-dergi olarak yayımlanan dergilerin mart ayı ile birlikte basıma geçmesi düşünülüyor.

Genel yayın yönetmenliğini Sardes Kültür Sanat Merkezi Başkanı Şair Yusuf Çağlar'ın yaptığı bu iki derginin Salihli ve daha sonrasında ülke genelinde sanat ve edebiyat alanında çok önemli gelişmelere katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Araştırma yazılarından şiirlere, öykülerden fotoğraflara muhteşem içeriği ile her sayısında sanat ve edebiyat alanında çok önemli eserler sunan Artemis ve Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergilerinin okurunun bol olmasını temenni ediyor ve bu değerli dergilerde emeği bulunan herkese başarılar diliyorum. Siz de bu çok değerli aileye katılmak için Artemis ve Sardes Kültür Sanat Edebiyat Dergilerine eser gönderebilirsiniz: artemisdergi@gmail.com ve salihlisardessanatmerkezi@gmail.com


Dergi

Dergi

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba