Deniz GÜRMEN - Aşk Ve Diğer Günahlar
Esra Pak

Deniz GÜRMEN - Aşk Ve Diğer Günahlar

Bu içerik 1265 kez okundu.

“O gün yine bir şeyler karaladım. Üç dört sayfadan fazlası etmemişti şimdiye kadar, tereddüt yüzünden. Tereddüt sıradan insanlar yüzünden vardı bu dünyada. Ne yazık ki onlar yönetiyordu ülkeleri, dünyayı. Çoğunluk onlardaydı ve gün geçtikçe çoğalıyorlardı. Onlar sıradan, ortalama insanlardı.

Onlar düşünmeyi bilmez, gerçekle ilgilenmezlerdi, gerçek  değillerdi. Ruhları yoktu, orada gerçekten oturmuyor, gerçekten konuşmuyor, gerçekten sevişmiyorlardı, yüzde yüzleriyle orada değillerdi hiçbir zaman. Eksiklerdi, dinlemesi eksikti, sevmesi eksikti, ruhları eksikti. Ve bununla barışıklardı da. Kendi sevemediği için inanmaz ve yüzde yüzüyle sevmezdi. Farklı olanları dışlamışlardı. Başıboş uygarlıklar kurup yıkmışlardı. Savaşlar yapmışlardı. Onların dünyasındaydık, savaşların dünyasındaydık. Direnmek her zaman kolay olmazdı…”

 

(Tanıtım Bülteninden)

Deniz GÜRMEN

İkinci Adam Yayınları

 

Emir Hür, sıradan bir gün yaşamaya devam etmektedir. Ve bağdan, sevgiden, insanlardan kaçarken kendini o hikayenin tam ortasında bulur. Seçimler yaparken bazen aşk gelir bulur özgürlüğünü. Ve değişir o vakit zaman.

Ya da;

sf: 226  *

"Biriktirdiklerimiz vardı

Biz konuşurken susan

Kelimelerle açıklanamayan

Kiremidin üst kısmıydı hep bizi vuran

Arkasına döner ve sana bakar

Göremez

Elini verir

Tutamazsın

Dünya döner"       *

 

 

DİĞER YAZILAR
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba