Ebubekir Kurban, Ankara Şubesinde Konuşacak

Ebubekir Kurban, Ankara Şubesinde Konuşacak

Türkiye Yazarlar Birliği Ankara Şubesi'nin geleneksel olarak düzenlediği "Bir Kitap Bir Yazar" programı devam ediyor. (Basın bülteninden.)

Etkinlik - 2018-12-29 20:21:11 Bu içerik 435 kez okundu.

Gazeteci yazar Ebubekir Kurban,  Ankara şubesinde düzenlenecek sohbet toplantısında kitabı "Kurban Olduklarım'ı anlatacak.

Program, 29 Aralık 2018 tarihinde saat 13.30'da Milli Müdafaa Caddesi No: 10/12 Kızılay- Ankara adresinde gerçekleşecek.

Farklı ve aykırı fikirleriyle tanınan Gazeteci-Yazar Ebubekir Kurban, aynı zamanda aktivist yönüyle de dikkat çeken bir yazardır. Mavi Marmara gazilerindendir.

1965 yılında Kayseri'de doğan Ebubekir Kurban,  ilköğretimini Kayseri'de, orta öğretimini İstanbul'da tamamladı. Ortaöğretimden sonra İstanbul Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

İlk yazıları 1986 yılında Yazı dergisinde yayımlandı. İkindi Yazıları, Genç Dost, Alperen, Gerçek Hayat, İhtiyar ve Dengesiz dergilerinde yazıları çıktı. Radyo ve televizyon programları da yapan Kurban'ın, Yeni Şafak gazetesinde yazı ve röportajları yayımlandı. Halen Karar Gazetesi'nde yazıları yayımlanmaya devam etmektedir.

Ebubekir Kurban, kitaplarında hayatın içinden aldığı konuları insan ve değer odaklı bakış açısıyla ustaca ve ince bir mizahla işlemekte, okurların dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Eserleri:İsmet Saat Kaç?(2012), Baba Adı Âdem, Ana Adı Havva(2012), Türkiye Sevgisi İmandandır-Bir Dua Kitabı(2013), Gariplerin Kitabı(2017),

Ebubekir Kurban Olduklarım(2018)

Sen de yorumla...
DİĞER HABERLER