HAYAL BİLGİSİ DERGİSİ 10. YILINDA

HAYAL BİLGİSİ DERGİSİ 10. YILINDA

2011’de Erciş’te yayın hayatına başlayan Hayal Bilgisi Dergisi, Haziran 2020 tarihli 37. sayısıyla birlikte 10. yılına girdi.

Hayal Bilgisi - 2020-07-29 15:39:07 Bu içerik 1217 kez okundu.

Cihat Albayrak yönetiminde yayın hayatına 2011’de başlayan Hayal Bilgisi Dergisi, 2012’den bu yana Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak tarafından yayına hazırlanıyor. Derginin ilk sayısına eser gönderen Ayşe Ünsal ile Cihat Albayrak, Temmuz 2012’de evlendi. 23 Ekim 2011’deki Erciş depremine kadar Hayal Bilgisi aylık olarak çıktı. Depremin ardından bir süre yayın hayatına ara veren dergi, sonraki süreçte üç aylık olarak yoluna devam etti.

Hayal Bilgisi bugüne kadar 400’den fazla isme sayfalarında yer verdi. Ercişli Emrah ve Müştehir Karakaya hakkında özel sayılara imza attı. Ulusal şiir ve öykü ödüllerine, kitap şölenlerine, sosyal sorumluluk projelerine öncülük etti. İlk yıllarından itibaren iyilik projeleri ile ön plana çıkan dergi, “Edebiyat ve İyilik Dergisi” olarak kabul gördü.

2015’te Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi tarafından Şeref Beratı ile ödüllendirildi. 2016’dan günümüze kadar Kültür ve Turizm Bakanlığının kurumsal abone olduğu Hayal Bilgisi, bireysel aboneleri ile de yurdun dört bir yanına sadece abonelik yöntemiyle ulaşıyor.

Hayal Bilgisi, Erciş’te Hayal Kitabevi merkezli olarak yayın hayatına 10. yılında 37. sayısı ile devam ediyor. 10. Yıl Özel Sayısı olarak hazırlanan dergide, Hayal Bilgisi’nin ilk sayısından son sayısına kadar her bir sayısı hakkında değerlendirmeler, notlar ve yazar indekslerine yer verildi. Dergide uzun yıllar yazısı yayınlanan ve emek veren kalemler, “Hayal Bilgisi Dostlarıyla Sohbet Ediyor” başlıklı yazı ile 10 yılı değerlendirdiler.

“Gözü Doymayan Fakirdir” sloganı ile çıkan 37. sayıda, derginin emektarlarından Erdal Şahin, Mücahit Akıncı ve Arif Onur Solak, Hayal Bilgisi ile ilgili detaylı yazılar kaleme aldılar.

Hayal Bilgisi 37

Sen de yorumla...
DİĞER HABERLER