Adilcevaz’da Hat Sanatı Sergisi Açıldı

Adilcevaz’da Hat Sanatı Sergisi Açıldı

Van Gölü kıyısındaki doğa harikası şehirlerden biri olan Adilcevaz, kültür ve sanat etkinlikleri ile son zamanlarda öne çıkıyor. Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kurbani Özdaş'ın gayret ve destekleri ile ilçede gerçekleştirilen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Toki Şehit Yusuf Sayan Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri hat sanatı sergisi açtı.

Resim - 2015-06-05 12:00:29 Bu içerik 3892 kez okundu.

Toki Şehit Yusuf Sayan Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Çağıl’ın önderliğinde, öğrenciler tarafından Hat Sanatları Resim Sergisi açıldı. Serginin açılışına Adilcevaz Milli Eğitim Müdürü Kurbani Özdaş, Okul Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Geleneksel Hat Sanatları Resim Sergisi açılışında konuşan Adilcevaz Milli Eğitim Müdürü Kurbani Özdaş; "İlçemizde bu tür sergilerin çoğalarak artması en büyük temennimizdir. Öğrencilerimiz bu tür sosyal çalışmalarla beyinlerini yeniliyor ve eğitimlerinde daha başarılı oluyorlar." dedi. 

Adilcevaz TOKİ Şehit Yusuf Sayan Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni Ayşe Çağıl ise yaptığı açıklamada; "Öğrencilerimle derste ve ders dışında hat, minyatür, geleneksel Türk sanatı ve ebru sanatı üzerine egzersiz çalışmaları yapıyoruz. Bu tür çalışmalar çocukların dinlenmesine, yenilenmesine ve en önemlisi bilgisayardan azda olsa uzaklaşmasına vesile oluyor. Ayrıca bu tür etkinliklerle uğraşan öğrencilerimiz diğer derslerinde de öz güveni yükseldiğinden daha verimli ve başarılı oluyor. Bu serginin açılmasında desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze ve öğrencilerimizin velilerine teşekkür ederken, serginin asıl mimarları olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi. Görsel ve detay metni. 

Sen de yorumla...
DİĞER HABERLER